29. července 2010

Kouzlo zapomenutých legín

Sluníčko.. hurá, léto se jen tak nevzdá!Zapřísahám všechny módní časopisy, bloggerky, obchody - nemluvte mi ještě o nadcházející fall/winter sezoně. Nechci zatím slyšet nic o příštách trendech a vidět se kráčející v sychravém podzimu, byť v stylovém kabátě a nějakých strašně vysokých semišových kotníčkových botách. Máme před sebou (alespoň kalendářně) ještě minimálně měsíc léta, a já se ho nehodlám vzdát. Chci ještě vynosit všechny ty barevné sukně, kytičkaté šaty a sandálky. Apeluji na všechny - užijme si letní trendy, bude se nám po nich stýskat!

K dnešním fotkám - měla jsem oblíbené legíny. Koupila jsem je před víc pěti lety v H&Mku a byly časy, kdy jsem je nechtěla sundávat. Gepardí vzor byl tenkrát po letech reinkarnovanou novinkou a většina lidí ho ještě nesnášela. Snad proto se mi tak líbil. Ty z vás, které jsou se mnou od začátku, je možná viděly na fotce k úvodníčku blogu. Pak mě přeststaly bavit a zmizely neznámo kam. Měla jsem radost, když je maminka nedávno objevila mezi mými starými věcmi u rodičů. Připomínají mi časy, které jsou dávno pryč, a v poslední době se jich zas nemůžu nabažit!

(old leggins from H&M, noname top, vintage purse, f&f sandals, vintage earrings, H&M and vintage rings)

23. července 2010

Zas jen na skok..

Horko a letní atmosféra posledních dnů mě pohlcuje natolik, že si na svůj blog mnohdy ani nevzpomenu. Natož na nějaké focení.. Svým způsobem je osvobuzující koukat na svět na chvíli zas nebloggerskýma očima - abyste mi rozuměly, cítím, a velmi nerada připouštím, že mi blog trošku naboural mé vnímání a pojetí módy, které bylo před ním trošičku.. lehčí? míň náročné? Občas se přistihnu, že při výběru nového oblečení myslím první na blog a až pak na jeho praktičnost ( toho oblečení, samozřejmě) či využitelnost. A když stojím před skříní a vím, že ten den chci fotit, řídí mé rozhodování úvahy, zda to či ono už na blogu bylo, namísto mé staré známé intuice či nálady. Máte to podobně? Trošku, trošičku mě to děsí a doufám, že vedení nějakého virtuálního módního deníčku neovlivní mé uvažování nijak zásadně.

Dost polemiky. Vím, že vás šidím, proto jsem dnes před kinem požádala svého dvorního fotografa o pár rychlých fotek.. Dnes naprosto neplánovaně.(skirt - second hand Primark, top - F&F, purse - vintage, heels - Deichmann, glasses - Gate, earrings - vintage)

16. července 2010

MISS HAREM

Miluji léto.. našli byste jen málo lidí, kteří nesnáší zimu, sníh a další věci s tím spojené tak jako já. Léta se každý rok nemůžu dočkat. Ale! Léto pro mě neznamená paralizaci vedrem. To horko už zkrátka nemůžu vydržet. Špatně se mi pracuje, soustředí, smažit se vystavená paprskům už pro mě kouzlo ztratilo, o nějakém nadšení z oblékání či focení nemůže být řeč. Proto mě včera potěšila aspoň malá sprška deště, po které se trošku vyčistil vzduch a konečne jsem se odhodlala k focení.

Máte rády harémové kalhoty? Většinou na ně slyším jen negativní reakce. Před dvěma lety, kdy jsem začla nosit ty své, z malého italského obchůdku, jsem měla pocit, že jsem přinejmenším první člověk v Česku, který si dovolil vzít tuhle hrůzu na sebe. Dnes už skoro vycházejí z módy. Přesto mě ještě občas baví, i když v nich člověk zrovna nevypadá jako ta nejvíc sexy bytost:)

(harempants from Italy, Lindex top, rings from Holland, Deichmann wedges, Louis Vuitton bag)

13. července 2010

Jsem zpátky.. A zase vaše!!

Plánovaná pauza v mém bloggování se malinko protáhla, stejně jako moje dovolená. Nádherné Holandsko vystřídala ještě jižní Morava, včera mi ale prázdniny skončily a já se vracím do práce a brzy snad i k focení a příspěvkům, jaké ode mě znáte. Slíbila jsem nějaké fotky z cest, jenže, upřímně, komu by se chtělo v turistické ráži ještě vyadat stále dobře a házet úsměvy do fotoaparátu? Můj postoj k pózování znáte :) Zkrátka jsem si užívala cestu, proto mám místo cestovních outfitů pár fotek malebností země, kterou jsem navštívila.


Na nákupy jsem se těšila také, ale nadšení z toho, že seženu skvělé a levné kousky ve známých řetězcích, které se k nám nedostaly, se ukázalo jako dost liché. V H&Mku bylo to samé jako v ČR, jen s tím rozdílem, že věci se válely po zemích a všude už byly jen ničím neoslovující zbytky za stejné ceny.

Radost mi proto udělal velký bleší trh v centru Amsterodamu, ze kterého jsem si odvezla dva staré prstýnky a paví náušnice, které už jsem dlouho chtěla.
Zároveň jsem tu narazila na skvělý kamenný obchůdek, který byl tím pravým Vintage shopem se vším všudy, prvním, jaký jsem navštívila. Neznalý člověk z něj možná měl dojem laciného sekáče, ve skutečnosti tu ale byly opravdické módní skvosty, vše co právě letí, některé kousky byly navíc trošku přešité a upravené do moderních střihů. Našli by jste tu květované šaty, boyfriend saka, džínové šortky v aktuálních délkách, overaly, pásky z osmdesátých let, oxfordky.. Pro milovníka vintage věcí, jako jsem já, učiněný ráj. Plné tašky jsem si neodnesla jen díky cenám, na které nejsem až tak zvyklá, každý kus stál okolo 25 eur. Přeci jen mám radši, když zavítám do normálního českého sekáče plného šuntů a najednou objevím úžasný kousek, za který zaplatím 90 - 150 Kč.
Zjistila jsem, že obchůdek je součástí sítě vintage shopů zvané Episode, mají i web a online obchod www.episode.eu.
Malá ochutnávka přímo z Amsterodamu:(www.episode.eu)

Dnes je to ode mě vše, brzy snad přijde klasický módní příspěvek!!

2. července 2010

à bientôt !!

Měla jsem velmi náročný týden a mrzí mne, že jsem nestihla nafotit pro Vás další módní příběh předtím, než se vydám na několikadenní putování zemí tulipánů a coffeshoppů :), kam vyrážím přesně za půl hodiny.

Foťák i noťásek beru sebou, jen nevím zda bude čas a příležitost sem něco dávat, každopádně se pokusím brzy vrátit s nějakými zajímavými fotkami!

Zatím se mějte krásně!

P.S. Nemohla jsem se nepochlubit - dnes jsem si na poště vyzvedla balíček z aukra, ze kterého mám ohromnou radost - 16 kompletních nádherných vintage párů náušnic, které jsem vydražila za 99 Kč:)(16 vintage pairs of earrings from e-bay)